Grupėje "Neužmirštuolė" gyvena įvairaus amžiaus, turinčios įvairių sutrikimų moterys. Visos gyventojos sugeba save apsitarnauti. Tik keletui reikalinga pagalba. Pagal gyventojų poreikius ir gebėjimus sudaromi individualūs priemonių planai. Darbai ir užduotys paskirstomi individualiai pagal kiekvienos gyventojos negalios sunkumą ir pobūdį. Visos grupės moterys gali užsiimti naudinga veikla pagal savo norus, sugebėjimus. Gyventojos turi galimybę rinktis joms priimtiną darbinę veiklą: siuvimo, siuvinėjimo, keramikos, floristikos, dailės, rankdarbių, vytelių pynimo, aplinkos tvarkymo, o taip pat organizuoto laisvalaikio veiklas: teatrinę, muzikinę, sportinę, pažintinę, kompiuterinio mokymosi. Taip pat mokomės įvairių buities darbų, organizuojame mokomąsias, pažintines ekskursijas, išvykas į gamtą. Yra organizuojamos gyventojų darbelių parodos, kalėdiniai, velykiniai ir kitokie renginiai, įvairios popietės. 
Aktyviai bendraujama su globotinių šeimomis, vaikais bei artimaisiais: pokalbiai, susitikimai, kvietimai dalyvauti švenčių renginiuose, išvykos su tikslu pabūti kartu, vaikų lankymas.
Kiekvienas asmuo, turintis psichikos sutrikimų, nori tapti pilnaverčiu visuomenės nariu, nes šiandien daug žmonių sąmoningai suvokia, kad jie turi teisę būti tokie, kokie yra. Jiems nereikia savęs gėdytis. Daugelis gali kovoti už savo teises pavieniui arba padedant kitiems. Tačiau dar daug reikia nuveikti, kad žmonės su negale galėtų pasirodyti visuomenėje, kaip ir kitos mažumų grupės.
Integracija - labai svarbus procesas žmogaus gyvenime. Normali psichinę negalę turinčio asmens egzistencija, tai žmogaus gyvenimas kitų žmonių socialinėje bendrijoje. Todėl visi privalo turėti teisę į žmogiškąjį orumą ir maksimalią gyvenimo kokybę bei užimtumą. 
Pagrindinė socialinio darbo idėja - ginti žmogų kaip individualybę ir vertybę, puoselėti jo teisę į apsisprendimą ir savirealizaciją. Socialinio darbuotojo užduotis - padėti žmonėms spręsti jų socialines ir asmenines problemas.

 

Atnaujinimo data: 2024-01-23