SAUSIO 13-OJI – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA
„Kaip skausmo ašaros, mirgėjo žiburėliai…
- Ar tu tenai, ar tu ten, Lietuva?
Ir iš tamsos, ir iš nakties, ir iš šešėlių
atsiliepė: - Aš čia - gyva.“ /Brazdžionis/
Prieš 35 metus buvo mėginta mus įbauginti ir priversti tylėti, tačiau, stovėdami petys į petį, apgynėme savo Laisvę. Ne ginklai, o drąsa ir susitelkimas tapo mūsų stiprybe – ją gynėme dainomis, vienybe ir tvirtu apsisprendimu gyventi čia, laisvoje Lietuvoje, bendruose mūsų namuose.
Ankstyvą rytą globos namų bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, vykdomos nuo 2008 metų. Languose nušvito žvakelės, simbolizuojančios šviesą, teisingumą, atmintį ir laisvės gynėjų laužus.
Šią svarbią dieną globos namų skaitovai paruošė jautrią ir prasmingą meninę programą, kur skambėjo eilės apie Laisvę, Tėvynę ir vienybę, prisimenant pasiaukojusių žmonių gyvybes ir Sausio 13-osios prasmę. Buvo pabrėžta, kad laisvė nėra duotybė – ji iškovota, todėl mūsų pareiga ją saugoti.
Neužmirštame ir esame dėkingi!
Atnaujinimo data: 2026-01-13
Taip pat skaitykite:
PRASMINGA NAUJŲJŲ KAIMYNŲ DOVANA GRUPINIO GYVENIMO NAMŲ GYVENTOJAMS








